Warsztaty Intel NERVANA AI AcademyZ przyjemnością chcielibyśmy zaprosić chętnych do zapoznania się z najnowszymi technikami głębokiego uczenia i sztucznej inteligencji na serię wykładów i warsztaty organizowane przez naszego pracownika Dr Franciszka Binczyka oraz współpracowników: Szymona Kocota i Aleksandrę Suwalską w sobotę 19.11.2018 na naszym wydziale.

Zapisy możliwe są przez stronę.Znajdziecie Państwo tam też szczegółowe informacje dotyczące programu wydarzenia.

Dodano: 2018-11-12

AGH International Student Conference. KNOWLEDGE, TECHNOLOGY AND SOCIETYW dniach 10-12 października 2018r. w Krakowie odbyła się konferencja „AGH International Student Conference. KNOWLEDGE, TECHNOLOGY AND SOCIETY”, w której uczestniczył współpracownik naszego zakładu Robert Piecyku. Podczas sesji posterowej, przedstawił podsumowanie dotychczasowych wyników swoich badań.
Robert Piecyk, Daniela Hladik, Joanna Polanska and Soile Tapio: Impact od sex and recovery time on the molecular profile of murine hippocampal tissue after irradiation”.
Prezentacja spotkała się ze sporym zainteresowaniem uczestników konferencji. Serdecznie gratulujemy!

Dodano: 2018-11-06

Wizyta doktora Binczyka w MD Anderson Cancer Center, HoustonW dniach 16-22.10.2018, pracownik naszego zakładu, dr inż. Franciszek Binczyk, przebywał z roboczą wizytą w instytucie MD Anderson Cancer Center w Houston, USA. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń w obszarze radiomiki - zautomatyzowanej diagnostyki chorób nowotworowych na obrazach tomografii komputerowej.

Dodano: 2018-10-24

Dr inż. Franciszek Binczyk laureatem konkursu MINIATURA 2Jest nam miło poinformować, że pracownik naszego Zakładu, dr inż. Franciszek Binczyk został laureatem konkursu Narodowego Centrum Nauki MINIATURA 2 i otrzymał związany z nim grant: "Poszukiwanie sygnatury radiomicznej złośliwych nowotworów płuc, z wykorzystaniem analizy obrazów niskodawkowej tomografii komputerowej" dofinansowany kwotą 37 tysięcy złotych. Środki te mogą być przeznaczone na realizację stażu naukowego w Deutsches Krebsforschungszentrum w Heidelbergu.
Panu Doktorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodano: 2018-10-19

Noc NaukowcówJest nam niezmiernie miło poinformować, że doktoranci z naszego zakładu: Kinga Leszczorz, Grzegorz Mrukwa i Katarzyna Sieradzka czynnie uczestniczyli w zorganizowanej w dniu 13 października 2018 roku „Nocy Naukowców”. Prezentowane na naszym wydziale wykłady i demonstracje spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników. Wraz z młodymi i troszkę starszymi adeptami nauki sprawdzaliśmy jak czysta jest „Czysta”, zagłębialiśmy się w tajniki drukarki 3D oraz zobaczyliśmy świat w innym świetle przy użyciu kamer termowizyjnych. Byliśmy również świadkami demonstracji elektronicznych sposobów obrazowania funkcji życiowych człowieka i poziomu zanieczyszczenia powietrza oraz sprawdzaliśmy, jak mikrokontroler potrafi sprawdzić pogodę. Magiczny świat politechnicznej nauki przykuł uwagę wielu chętnych.
Bardzo dziękujemy naszym doktorantom za pomoc w organizacji tego wydarzenia!!

Dodano: 2018-10-13

   1   2   3   4   5