SPECTRE beneficjentem programu AZURE!Jest nam niezmiernie miło poinformować o kolejnym sukcesie zespołu SPECTRE! Firma Microsoft przyznała grupie roczny grant obliczeniowy w ramach programu Azure. Platforma Azure to kompleksowy zestaw usług w chmurze, przy użyciu których deweloperzy i informatycy mogą kompilować i wdrażać aplikacje oraz zarządzać nimi w globalnej sieci centrów danych.
Chmura Microsoft Azure wykorzystana zostanie do uruchomienia ogólnodostępnej platformy przetwarzania danych obrazowania molekularnego MALDI MSI. Użycie platformy Azure pozwoli na wykorzystanie w tworzonym przez grupę SPECTRE systemie popularnych rozwiązań organizujących stosy kontenerów, takich jak Kubernetes czy Docker-Compose. Pozwoli również na sprawne testowanie multiplatformowych rozwiązań i znacznie przyspieszy zaimplementowany tryb ciągłego wdrażania (CD) aktualizacji w połączeniu z aktualnie wykorzystywanymi serwerami ciągłej integracji (CI).
Takie rozwiązania istotnie usprawnią prace zespołu i poprawią dostępność platformy obliczeniowej dla użytkowników z całego świata. Serdecznie gratulujemy!

Dodano: 2018-01-05

Nasz student ambasadorem IntelaJest nam niezmiernie miło poinformować, że student kierunku Biotechnologia, specjalność:Bioinformatyka, współpracownik naszego zakładu, pan inż. Szymon Kocot został studenckim ambasadorem firmy Intel w zakresie technik sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia – deep learning. W ramach swojej pracy jako ambasador, pan Szymon będzie publikować ciekawe popularnonaukowe opracowania oraz podejmie się organizacji cyklu wykładów dla studentów i pracowników naszego wydziału. Panu Szymonowi z tego miejsca gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwoju swoich pasji i umiejętności.

Dodano: 2018-01-03

Stypendia MNiSW rozdane! Dr Marczyk na liście wyróżnionychMinister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał 40 074 650 zł na finansowanie stypendiów naukowych dla wybitnych młodych naukowców. Z radością informujemy, że dr Michał Marczyk, pracownik naszego Zakładu, przebywający aktualnie na stażu naukowym w Yale School of Medicine, New Haven, USA, został laureatem tegorocznej edycji konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia młodym wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. W XII edycji konkursu otrzyma je 209 wybitnych młodych naukowców. Laureaci będą otrzymywali 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat. W konkursie na stypendia dla wybitnych młodych naukowców rozpatrzono 1159 wniosków.

Dodano: 2017-12-13

Motion Capture experimentsW ramach współpracy z zaprzyjaźnioną Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych, doktorantki i pracownice Zakładu Analizy Eksploracyjnej Danych uczestniczyły w badaniach ruchu w trakcie chodu. Badania składały się z dwóch faz: pomiaru chodu na platformie w szybkim i wolnym tempie oraz pomiaru chodu na bieżni z symulatorem generującym odczucia zmieniającego się podłoża (leśna ścieżka, most wiszący), bodźców wzrokowych i dźwiękowych. PJATK zebrane dane wykorzysta w badaniach nad rozpozanwaniem ruchu w chodzie, również do celów medycznych, takich jak rehabilitacja osób starszych.

Dodano: 2017-12-08

Akademia GimnazjalistyW piątek, 1 grudnia uczniowie klas 7a i 7b ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach Akademii Gimnazjalisty na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Podczas spotkania poprowadzonego przez mgr inż. Joannę Tobiasz uczniowie mieli okazję wysłuchać studiujących na naszym Wydziale obcokrajowców oraz poznać zwyczaje i tradycje panujące w ich krajach. Co więcej, uczniowie dowiedzieli się również, jakie są możliwości studiowania w międzynarodowym środowisku na naszym Wydziale oraz jak wielu zagranicznych studentów mamy przyjemność gościć. Prezentacje o swoich krajach przygotowali: Ritankar Sahu z Indii, Liu Tiancheng z Chin, Godlove Suila Kuaban z Kamerunu oraz pochodzący z Hiszpanii Diego Moral Esteban, Miguel Larose Martin i Carlos Ramila Villanueva. Studentom dziękujemy za zaangażowanie, a uczniom za uwagę i zainteresowanie.

Dodano: 2017-12-07

   1   2   3   4   5