EasterJoanna Żyła - kolejny doktorant ZAED już po obronieJest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 2.04.2019 miała miejsce publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Joanny Żyły zatytułowanej: Zastosowanie modelowania matematycznego oddziaływań genetycznych oraz metod integratywnej analizy danych w badaniach typu GWAS o mało licznych próbach. Po wysłuchaniu referatu, recenzji oraz dyskusji komisja wystosowała wniosek do Rady Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki o nadanie Pani mgr Żyle stopnia doktora nauk technicznych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!.

Dodano: 2019-04-02

14th European Molecular Imaging MeetingW dniach 19-22 marca 2019 r. w Glasgow odbyła się konferencja dotycząca obrazowania molekularnego "14th European Molecular Imaging Meeting", w której uczestniczyło dwóch doktorantów naszego zakładu. Pani Katarzyna Frątczak zaprezentowała pracę dotyczącą "Pan Cancer analysis of similarities and differences in hormonal cancers and environmental cancers using MALDI-MSI" - Frątczak K., Gawin M., Pietrowska M., Chekan M., Widłak P., Polanska J. Natomiast Pan Grzegorz Mrukwa zaprezentował "Biological diversity or numeric artifact? MSI data clustering robustness" - Mrukwa G., Frątczak K., Gawin M., Chekan M., Pietrowska M., Widłak P. Wystąpienia te spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników specjalizujących się obrazowaniem MALDI-MSI.

Dodano: 2019-03-25

XXI Polska Konferencja Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PANGorąco zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Polskiej Konferencji Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej, organizowanej przez Komitet Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk. Konferencja odbędzie się w dniach 25-27 września 2019 roku w Zielonej Górze. Więcej informacji organizacyjnych znajdą Państwo w załączniku lub na stronie www konferencji.

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa.
Dodatkowe informacje

Dodano: 2019-03-15

XXV Krajowa Konferencja Zastosowań Matematyki w Biologii i MedycynieSerdecznie zapraszamy na jubileuszową XXV Krajową Konferencję Zastosowań Matematyki w Biologii i Medycynie. Konferencja odbędzie się w dniach 16-20 września 2019 w Jadwisinie koło Warszawy (około 40 km od centrum Warszawy) nad Zalewem Zegrzyńskim. Podobnie jak w ubiegłym roku, zaakceptowane artykuły konferencyjne zostaną opublikowane w czasopiśmie Mathematica Applicanda.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie konferencji.

Dodano: 2019-02-19

Konferencja ICMMI 2019Czy nam się to podoba, czy nie, maszyny stały się nieodzowną częścią życia człowieka. Są tacy, którzy twierdzą, że ludzie są zniewoleni nowoczesną technologią i odrzucają postęp i nowe osiągnięcia technologiczne z zasady, podczas gdy z drugiej strony fanatycy nowych trendów muszą mieć nie tylko najnowsze potrzebne i użyteczne narzędzia, ale każdy gadżet i sztuczkę jako dobrze. Często umieszczamy nasze życie w wirtualnych lub dosłownych rękach maszyn podejmujących decyzje dotyczące życia lub śmierci. Bardzo często zadajemy filozoficzno/etyczne pytania, czy sztuczna inteligencja jest prawdziwa lub czy maszyny tak naprawdę myślą. Pozwalają nam one studiować sekrety DNA na mikro i całym wszechświecie w skali makro co pozwala nam na odpowiedź na dręczące nas od setek lat pytania o istotę natury człowieka.
Konferencja ICMMI obejmuje całe spektrum teorii i praktyki interakcji pomiędzy człowiekiem i maszyną, koncentrując się na automatycznym pozyskiwaniu wiedzy i przetwarzaniu wykorzystywanym w systemach wspomagania decyzji, stale ewoluujących technikach obliczeniowych, wyspecjalizowanych interfejsach użytkownika dostępnych również dla osób niepełnosprawnych oraz metodach sztucznej inteligencji stosowanych w takich obszarach jako wizja komputerowa lub nauki biologiczne. Konferencja ICMMI jest z natury interdyscyplinarna, ponieważ ma na celu zebranie naukowców pracujących we wszystkich tych dziedzinach, zapewniając międzynarodowe forum wymiany pomysłów, stawiając pytania i problemy do dyskusji, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą wśród szerokiej społeczności naukowców.

Więcej informacji o tym niezwykle ciekawym wydarzeniu znajdą państwo na stronie konferencji.

Dodano: 2019-02-14

   1   2   3   4   5